کد خبر : 1792 ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۴:۲۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران و زیمبابوه باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های گسترده به نفع ملت‌های خود استفاده کنند

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : ایران و زیمبابوه باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های گسترده به نفع ملت‌های خود استفاده کنند پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم. دکتر روحانی در دیدار رییس جمهور زیمبابوه: ایران و زیمبابوه باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های گسترده به نفع ملت‌های خود […]

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : ایران و زیمبابوه باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های گسترده به نفع ملت‌های خود استفاده کنند
پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم.

دکتر روحانی در دیدار رییس جمهور زیمبابوه:

ایران و زیمبابوه باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های گسترده به نفع ملت‌های خود استفاده کنند


رییس‌ جمهور، با استقبال از گسترش روابط تهران – هراره تصریح کرد:ایران و زیمبابوه ظرفیت‌ها و فرصت‌های خوبی برای گسترش همکاری ها در عرصه‌های کشاورزی، علمی، فرهنگی و اجرای پروژه‌های صنعتی و فنی دارند که باید از این زمینه‌ها برای ارتقاء سطح روابط دوستانه بیش از پیش و به نفع ملت‌های دو کشور بهره گیری شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار رابرت موگابه رییس جمهور زیمبابوه با تشکر از حضور وی در مراسم تحلیف گفت: مردم زیمبابوه همواره برای ما ملتی مبارز، مقاوم و دوست به حساب می‌آیند.

رییس‌ جمهور اضافه کرد: ملت زیمبابوه همچون ملت ایران برای استقلال خود مبارزه کرده و می‌کند و ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره روابط خوبی با زیمبابوه داشته‌ایم.

رییس جمهور زیمبابوه نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه کشورش همواره دوست ایران بوده است، گفت: مراسم تحلیف دور دوم ریاست جمهوری جنابعالی، بسیار خوب و موفق برگزار شد و زیمبابوه خواهان روابط گسترده و همکاری نزدیک با ایران است.

رابرت موگابه اظهارداشت: زیمبابوه ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه در عرصه‌های محصولات کشاورزی، فناوری ارتباطات، معادن و منابع زیرزمینی قوی و نیروی انسانی دارد که می‌تواند بستر مناسبی برای انتقال تجربیات و گسترش تعاملات و همکاری‌ با ایران باشد.

امیدواریم خبر ” ایران و زیمبابوه باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های گسترده به نفع ملت‌های خود استفاده کنند” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها