کد خبر : 11836 ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت [ ۲:۴۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازداشت یک دوتابعیتی ایرانی-فرانسوی تایید شد

گروه سیاسی: پس از انتشار خبرهایی از بازداشت «فریبا عادل‌خواه» پژوهشگر موسسه مطالعات سیاسی پاریس در فرانسه، سخنگوی دولت، بازداشت این پژوهشگر ایرانی-فرانسوی را تایید کرد. علی ربیعی، درباره بازداشت فریبا عادل خواه پژوهشگر مقیم فرانسه گفت که «اطلاعی در این زمینه ندارم، خبر را شنیدم و نمی‌دانم چه کسی و به چه دلیلی وی […]

گروه سیاسی: پس از انتشار خبرهایی از بازداشت «فریبا عادل‌خواه» پژوهشگر موسسه مطالعات سیاسی پاریس در فرانسه، سخنگوی دولت، بازداشت این پژوهشگر ایرانی-فرانسوی را تایید کرد.

علی ربیعی، درباره بازداشت فریبا عادل خواه پژوهشگر مقیم فرانسه گفت که «اطلاعی در این زمینه ندارم، خبر را شنیدم و نمی‌دانم چه کسی و به چه دلیلی وی را بازداشت کرده است.» پیش از این خبرهای غیررسمی درباره بازداشت او منتشر شده بود. براساس این خبرها گفته می‌شود که عادل‌خواه ۱۷ خردادماه امسال دستگیر شده است اما هنوز جزئیات بازداشت این پژوهشگر از سوی مقامات رسمی گزارش نشده است. تاکنون چند فرانسوی در دهه گذشته در ایران بازداشت شدند که با رایزنی و بعضی اوقات با مبادله زندانی، ایران این افراد را آزاد کرد. یکی از این موارد آزادی «کلوتیلد ریس» دانشجوی فرانسوی بود که در حاشیه اعتراضات ۸۸ بازداشت و در نهایت با علی وکیلی‌راد متهم به قتل شاپور بختیار و مجید کاکاوند متهم به همکاری بازرگانی تسلیحاتی با ایران مبادله شد.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها