کد خبر : 2823 ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت [ ۱:۴۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهار نیوز – تدبیر و امیدی‌ها دیگر در دسترس نیستند!

گروه سیاسی: خبرها حاکیست که امروز ماموران امنیتی به حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی اجازه خروج از خانه‌اش را نداده‌اند. اخیرا برخی مقامات قضایی به ایجاد محدودیت‌هایی برای رییس‌جمهور دوره اصلاحات که توسط شورای امنیت کشور صادر شده اشاره کرده‌اند ولی علی شمخانی دبیر این شورا که منصوب رییس‌جمهور است همچون ۵ سال اخیر درباره همه تنگناهای […]

گروه سیاسی: خبرها حاکیست که امروز ماموران امنیتی به حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی اجازه خروج از خانه‌اش را نداده‌اند.

اخیرا برخی مقامات قضایی به ایجاد محدودیت‌هایی برای رییس‌جمهور دوره اصلاحات که توسط شورای امنیت کشور صادر شده اشاره کرده‌اند ولی علی شمخانی دبیر این شورا که منصوب رییس‌جمهور است همچون ۵ سال اخیر درباره همه تنگناهای سیاست داخلی کشور همچون موضوع حصر؛ ممنوع التصویری و ممنوع الخروجی و ممنوع الکاری و …  روزه سکوت گرفته که این امر نشان می‌‌دهد اظهارات مسوولان قضایی مستند بوده و مسوولان دولت تدبیر و امید! حرفی برای گفتن ندارند و این تصمیمات در شورای امنیت کشور به ریاست روحانی و دبیری شمخانی به تصویب رسیده‌اند اما به نظر می رسد دولتی‌ها از طرح آنها به دلیل مطالبات طیف‌هایی که به او رای داده‌اند خودداری می‌کنند!

گفتنی اینکه حسن روحانی که حدود ۵ سال است وعده‌‌هایش برای رفع حصر دو کاندیدای ریاست‌جمهوری سال ۸۸ عملا به نتیجه نرسیده؛ حالا باید پاسخگوی وضعیت شبه حصری باشند که برای خاتمی ایجاده شده است. گرچه به نظر می‌رسد با گذار از دوره انتخاباتی دور دوم ریاست‌جمهوری خود و نزدیک شدن به طیف اصولگرایان و جامعه روحانیت مبارز منبعد باید شاهد سکوت بیشتر او و اطرافیانش درباره موضوعات سیاسی داخلی باشیم.

درباره چنین موضوعاتی (سیاست داخلی) آنان دیگر و تا پایان دوره دوم ریاستشان در دسترس نیستند!! به خصوص اینکه حالا دوره آشتی با اصولگرایان را هم آغاز کرده‌ و مشغول ساماندهی و حل اختلافات اندک موجود بین خود هستند. اصلاح‌طلبان هم تکلیفشان از نگاه اصولگرایان معتدل!! روشن است. آنها فقط برای سیاهی لشکر دوره چند ماهه انتخاباتی و جمع‌آوری رای مناسب هستند و پس از آن؛ باید تشریف ببرند منازل خود و اسباب زحمت مدیران تدبیر و امید نباشند!!

رهبرانشان هم تکلیف مشخص‌تری دارند‌. تا شرایط برد-برد فراهم نشود همچنان باید در حصر قرار گرفته و حتی محدودیت‌های مضاعفی درباره آنان اتخاذ گردد! همانگونه که درباره خاتمی اتخاذ تصمیم شد!! حالا عده‌ای از خوشبینان و تحلیل‌گران اصلاح‌طلب همچنان منتظر معجزه‌های دولت محبوبشان باشند. این امیدها و خوش‌بینی‌ها هم عمدتا و صرفا به درد ستون روزنامه‌های اصلاح‌طلب با تیراژهای ۴-۵ هزار نسخه! می‌خورد!

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها