کد خبر : 7360 ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۹:۴۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهار نیوز – توضیحات درباره مسئول امنیت رژه اهواز

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که در حادثه حمله تروریستی به رژه نیروهای نظامی در اهواز سهل‌انگاری مشهود بوده و قابل قبول نیست. حشمت‌اله فلاحت پیشه اعلام کرده که اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس، فردا برای بررسی موضوع راهی خوزستان می‌شوند. درباره مسئول تأمین امنیت آیین رژه نیروهای […]

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که در حادثه حمله تروریستی به رژه نیروهای نظامی در اهواز سهل‌انگاری مشهود بوده و قابل قبول نیست. حشمت‌اله فلاحت پیشه اعلام کرده که اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس، فردا برای بررسی موضوع راهی خوزستان می‌شوند. درباره مسئول تأمین امنیت آیین رژه نیروهای مسلح در اهواز که مورد حمله تروریستی قرار گرفت، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به عنوان رئیس شورای تامین این استان به سوالات ایرناپلاس پاسخ داده است که در ادامه می‌خوانید:

* مسئول تامین امنیت مراسم رژه روز گذشته نیروهای مسلح در اهواز چه کسی بوده؟

شریعتی: ستادکل نیروهای مسلح از این موضوع مطلع است، چرا که برنامه آنها بوده و نیروهای نظامی، امنیت را برعهده داشتند.

* به هر حال شما رییس شورای تامین استان هستید.

شریعتی: این مراسم، یک برنامه نظامی بوده است و هماهنگی‌ها را با دستور ستاد کل میان خودشان انجام می‌دهند. به ما اطلاع می‌دهند و دعوت می‌کنند. خودشان هماهنگ می‌کنند و روال این است.

* آیا اینکه چه نهادی در تامین امنیت قصور داشته است، بررسی می‌شود؟

شریعتی: هیات‌های متعددی پس از وقوع حادثه از تهران، برای بررسی ابعاد ماجرا به اینجا آمده‌اند.

* از کدام نهادها؟

شریعتی: نهادهای مختلف مسئول.

* مثلا؟

شریعتی: نیروهای نظامی و انتظامی، هر یک در حال بررسی موضوع در حوزه وظایف‌شان هستند. از آنجا که برگزار کننده برنامه آنها بودند، بررسی‌ها را نیز خودشان انجام می دهند.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها