کد خبر : 4543 ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۲:۱۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهار نیوز – خاتمی: من کِی گفتم اغتشاشگران را بکشید؟

گروه سیاسی: یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نقد با هتک متفاوت است، برخی نماز جمعه را هتک می کنند، نقد وارد است، اگر امام جمعه کم محتوا خطبه خواند و یا ادبیات درست نبود، تذکر دهید، ما سپاسگزار مردمیم که ما را نقد کنند.   به گزارش جماران؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد خاتمی شامگاه پنجشنبه در […]

گروه سیاسی: یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نقد با هتک متفاوت است، برخی نماز جمعه را هتک می کنند، نقد وارد است، اگر امام جمعه کم محتوا خطبه خواند و یا ادبیات درست نبود، تذکر دهید، ما سپاسگزار مردمیم که ما را نقد کنند.

 

به گزارش جماران؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد خاتمی شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای صفادشت با بیان این که شهیدان دفاع مقدس ولایتی بودند، گفت: طی یک ماه اخیر مُد شده است، که اگر کسی انقلابی بود به آن جناحی و افراطی بگویند، تا دم از سازش ناپذیری با آمریکا بزنی، تا بگویی این نامردها عهد شکنی کرده اند، می گویند این افراد تند و افراطی هستند و جناحی حرف می زنند که مرگ بر امریکا می گویند. وی اضافه کرد: اگر علیه اغتشاشگران حرف بزنیم می گویند این دسته جناحی هستند و تا درباره ولایت سخن بگوییم از آرمان‌های ولایت صحبت کنیم می گویند، جناحی، افراطی و تند هستید و حزب الهی ها و ارزشی ها و کسانی که حاضرند برای انقلاب خون بدهند این دسته انقلابی هستند و به این ها انگ جناحی و افراطی و تند می زنند تا آن ها را از صحنه بیرون کنند.

 

خاتمی گفت: ولایت، فتنه را بیش از ۳۰۰ بار اعلام کرده است، حتی اخیرا هم می گوید که فتنه خط قرمز ما است، اما تا علیه فتنه گران موضع بگیرید، می‌گویند این ها جناحی هستند، اما بدانند، خط ولایت، انقلابی بودن و انقلابی ماندن، ضد آمریکا و ضد فتنه و اغتشاش بودن است. وی حمایت مردم را از نقاط قوت نظام دانست و بیان داشت: شنیدن صدا و درد و مشکلات مردم بسیار مهم است، مردم کسانی نیستند که شعار دادند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، چرا که آنان دروغ می گفتند و وقت حادثه فرار می کردند و جان فدای ایران نمی کردند این ها مردم نیستند، باید حرف این دروغ گوها را شنید یا حرف جمعیت ۲۰ میلیون نفری در راهپیمایی ۲۲ بهمن را شنید و مشکلات آنان را حل کرد. خاتمی گفت: به ما می گویند که سردسته اغتشاش گران را دستگیر کرده اند، ۱۰ نفر به منافقین و ۵ نفر به سلطنت طلبان وصل هستند، باید صدای ده ها میلیون نفر از افرادی که حمایت از انقلاب می کنند، را شنید. حرف این است که مسئولین تا آن جا که می توانند مسئولیت پذیر باشند و بپذیرند که تحریم هستیم و این دولت باشد یا دولت دیگر، امریکا هیچ کدام از جناح های اصولگرا و اصلاح طلب را قبول ندارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: حرف این است که هر دولتی که باشد ما مشکلات بیرونی و درونی داریم و سوء تدبیر نیز داریم که اگر حل شود و مردم هم صبوری کنند و به مسئولین مهلت دهند، مشکلات حل می شود و در مجموع خط حمایت از مردم خط ولایت است که واقعیتی است که همه بدانند ما مدیون مردم هستیم و مردم به معنای دقیق کلمه ولی نعمت هستند. مردم به معنای واقعی کلمه ولی نعمتند، مردم هستند که مسئولین را به مناصبشان می رسانند، انتقاد حق مردم است، باید حرف مردم را شنید و مشکلات آن ها را حل کرد. خاتمی افزود: در کمتر سخنانی است که مقام معظم رهبری حرف از بصیرت نزند، بصیرت مورد تاکید امیرالمومنین علی(ع) نیز هست، بصیر افرادی هستند که مواضع حق را بشناسند، بصیرت دشمن شناسی و رفتار به موقع در جهت خنثی سازی توطئه های دشمن است. وی افزود: متاسفانه اخیرا در فضای مجازی در صدد تخریب قوه قضاییه به عنوان تیغ نظام است، اگر این تیغ کند شود، مجرمان رشد می کنند، باید تیزی قوه قضاییه علیه مجرمان باقی بماند، اما در فضای مجازی به تخریب علیه این قوه می پردازند.

خاتمی با بیان این که شورای نگهبان و نظارت استصوابی این شورا را هدف قرار می دهند تا این سد پولادین در برابر نفوذی ها را تخریب کنند، افزود: روحانیت را به عنوان عَلَم داران دین هدف قرار دادند، امام خمینی بزرگ روحانیت بودند. خاتمی با بیان این که شایعه کردند، به دلیل این که ائمه جمعه جناحی صحبت می کنند، نمازهای جمعه خلوت شده است، گفت: مصلی تهران پر از جمعیت شده، این تهمت است، ائمه جمعه ولایی صحبت می کنند نه جناحی. وی با نصیحت افرادی که نهاد نماز جمعه را مورد هجمه قرار می‌دهند، افزود: سرمایه سوزی نکنید، ائمه جمعه آن چه از رهنمودهای ولایت می فهمند، بیان می کنند، همین نماز جمعه ای ها کمربند ایمنی شهرهای کشور هستند، افرادی که در راهپیمایی های ۱۳ و ۱۴ دی آمده و مقابل فتنه ایستادند و اغتشاشات را خاموش کردند همین نماز جمعه ای ها بودند، این قدر نماز جمعه را نکوبید.

خاتمی گفت: والله زیر سوال بردن نهاد نماز جمعه سرمایه‌سوزی است، بله، ممکن است، برخی از نمازهای جمعه خلوت‌تر هم شده باشد، اما این که بگوییم نماز جمعه خلوت شده باشد، چنین نیست، حداقل نماز جمعه تهران که بنده خطیب آن هستم می بینم جمعیت عظیم حاضر می شوند، نمازهای جمعه دیگر هم همین طور است. امام جمعه موقت تهران با بیان این که نمی‌توان گفت، نقدی بر نهادهای قوه قضائیه، شورای نگهبان، روحانیت و نماز جمعه وارد نیست، اظهار داشت: نقد با هتک متفاوت است، برخی نماز جمعه را هتک می کنند، نقد وارد است، اگر امام جمعه کم محتوا خطبه خواند و یا ادبیات درست نبود، تذکر دهید، ما سپاسگزار مردمیم که ما را نقد کنند. خاتمی با بیان این که برخی در اغتشاشات اخیر بازی خورده و تحت تاثیر احساسات قرار گرفتند، تاکید کرد: گفتند با رافت با اغتشاش گران رفتار شود، اما آن ها را متنبه کنید، طوری نباشد که نازشان کنید، به آن ها بفهمانید که سیاهی لشکر اغتشاش‌گران شدن گناه دارد و معصیت است، بیدارشان کنید، تعهد بگیرید و آزادشان کنید.

وی افزود: اما با سران اغتشاش که آدم کشتند، غارت‌گری کردند یاغی هستند و حکم یاغی در فقه شیعه و اهل سنت اعدام است، این عین فقه است و بنده از گفتن آن باکی نداریم، اما روزنامه ای که سابقه اهانت به پیامبران و اهل بیت را دارد، تیتر زد خاتمی گفته اغتشاش‌گران را بکشید، من کِی گفتم اغتشاش گران را بکشید. عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: من بیش از ۲۰ سال است، خارج فقه می‌گویم و می دانم چطور حرف بزنم، گفتم آن افرادی که غارت کردند و لیدرها که آدم کشتند را بکشید، چرا تحریف می کنید، مرد باشید و عین حرف را بزنید. وی افزود: من گفتم در رژیم طاغوت اصل بر غارتگری است، اما در نظام جمهوری اسلامی غارتگری قاچاق است، قوه قضاییه باید با قاچاق مقابله کند و تعبیر هم کردم که دزدان دله و دزدان غیر دله داریم، که دزدان غیر دله کلان هستند و دزدان دله جزیی است، اما یک خبرگزاری حرف های من را این چنین گفته که در نظام اسلامی فقط دزدان دله داریم، چرا تحریف می‌کنید.

خاتمی اضافه کرد: نقد کنید، اما تحریف نکرده و دروغ نگویید، آقای ابوترابی همکار جدید ما شده است، میدان باز است، هیچ کدام از ائمه جمعه موقت تهران عزل نشدند، آیت الله مهدوی کنی چند خطبه خواند، اما همواره به ایشان امام جمعه موقت تهران می‌گفتند، آیت الله جنتی دیگر خطبه نمی‌خواند، اما هنوز به ایشان امام جمعه موقت تهران می‌گویند، هیچ امام جمعه ای در تاریخ انقلاب در تهران برکنار نشده است. وی گفت: اما بدخواهانی که خدا هدایتشان کند، در فضای مجازی نوشتند خاتمی چون تندروی کرد، برکنار شده است، بی‌معرفت‌ها لااقل به فکر آبروی خود باشید، من ۲ هفته دیگر خطبه می‌خوانم. امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه برخی با دروغ گویی می خواهند نان بخورند، افزود: خاتمی هیچ جرمی جز حرکت در خط مردم و ولایت ندارد.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها