کد خبر : 6060 ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۷:۱۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تاریخ روابط تجاری و دوستانه ایران و اتریش ۱۶۰ سال و پر افتخار است/ اساس تجارت، برد

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : تاریخ روابط تجاری و دوستانه ایران و اتریش ۱۶۰ سال و پر افتخار است/ اساس تجارت، برد پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم. رئیس جمهور در همایش فعالان اقتصادی و تجار ایران و اتریش: تاریخ روابط تجاری و دوستانه ایران و […]

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : تاریخ روابط تجاری و دوستانه ایران و اتریش ۱۶۰ سال و پر افتخار است/ اساس تجارت، برد
پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم.

رئیس جمهور در همایش فعالان اقتصادی و تجار ایران و اتریش:

تاریخ روابط تجاری و دوستانه ایران و اتریش ۱۶۰ سال و پر افتخار است/ اساس تجارت، برد – برد است؛ و روابط دو کشور باید منافع مشترک را تامین کند/ تحریم های آمریکا، ایجاد مشکل برای زندگی مردم ایران و جرم بین المللی است/ دولت آمریکا همیشگی نیست، اما تاریخ و رابطه ملتهای ایران و اتریش همیشگی است/اعتماد متقابل بزرگترین پشتوانه مناسبات اقتصادی ایران و اتریش است/ اراده ۲ دولتی که روابط تاریخی دارند؛ ادامه روابط، فرای برجام است/ از دهها توطئه امریکا عبور کردیم، از توطئه جدید هم عبور می کنیم


رئیس جمهور ، تاریخ روابط تجاری و دوستانه ایران و اتریش را ۱۶۰ ساله و پر افتخار دانست و با بیان اینکه اعتماد متقابل بزرگترین پشتوانه مناسبات اقتصادی ایران و اتریش است، تصریح کرد: امروز قدرتهایی می خواهند انسانها را از حقوق و منافع ملی خود محروم کنند؛ بر عهده ماست که در برابر بی قانونی و یکجانبه گرایی بایستیم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه به وقت وین در همایش فعالان اقتصادی و تجار ایران و اتریش ، اظهارداشت: تحریم های آمریکا، ایجاد مشکل برای زندگی مردم ایران و جرم بین المللی است.

دکتر روحانی سفر رسمی به کشور دوست؛ اتریش در یکصد و شصتمین سالگرد روابط سیاسی دو کشور را فرصت مغتنمی دانست و گفت: امروز در برهه‌ای هستیم که اراده‌های مستحکم دو دولت و دو ملت علیه قدرت‌هایی که می‌خواهند جامعه انسانی را از حقوق حقه خودشان محروم کنند، قرار گرفته است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در شرایطی هستیم که دو کشور و دو ملت تصمیم دارند توافق هسته‌ای و برجام که مذاکرات اصلی آن در کشور سوئیس و اتریش صورت گرفت را پابرجا نگه دارند، افزود: امروز با چند مسأله مواجه هستیم؛ مسأله اول یکجانبه‌گرایی و آنهایی هستند که معتقدند دیگر کشورها و سرمایه‌گذاران و تجار ، باید به قانون آنها احترام بگذارند و این به آن معناست که به قانون کشور و اراده خودشان احترام نگذاشته و منافع ملی خود را کنار بگذارند و به فکر منافع ملی کشور دیگری باشند.

دکتر روحانی افزود: امروز که قدرتهایی می خواهند انسانها را از حقوق و منافع ملی خود محروم کنند؛ بر عهده ماست که در برابر بی قانونی و یکجانبه گرایی بایستیم و در برابر فشارها تسلیم نشویم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اساس تجارت و روابط اقتصادی بر مبنای برد – برد بوده و روابط دو کشور باید منافع مشترک را تامین کند، اظهار داشت: ما خواستار آن هستیم که بازرگان اتریشی که کالا و سرمایه خود را به ایران می‌فرستاد، با سود مناسب بتواند این روابط را ادامه دهد و بالعکس تاجر ایرانی که به کشور اتریش کالایی صادر می‌کند یا سرمایه‌ای را می‌آورد نیز همین گونه فعالیت کند؛ در حقیقت بنای ما بر این است که روابط تجاری و سرمایه‌گذاری را بر مبنای منافع مشترک تشکیل دهیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه ظاهر روابط اقتصادی و تجاری یک روابطی است بر مبنای سود، منفعت و مقررات اقتصادی، اما در واقع روابط تجاری و اقتصادی، یک روابط انسانی و نوع‌دوستانه است، گفت: اساس تجارت و سرمایه‌گذاری خدمت به رفاه مردم و در دسترس قرار دادن کالا در اختیار مردم با شرایطی سهل‌تر است و آنکه با روابط اقتصادی مبارزه می کند؛ با خواست، رفاه و زندگی ملتها مقابله می کند.

رئیس جمهور تحریم آمریکا علیه ایران را تحریم علیه ملت ایران، ایجاد مشکل برای زندگی و رفاه مردم و سهولت دسترسی مردم به کالای مورد نظرشان برشمرد و تصریح کرد: این اقدام دولت آمریکا اگر در چارچوب مقررات و قوانین بین‌المللی نباشد یک نوع جرم، ظلم و تجاوز به حقوق ملت‌هاست.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز گروه یا دولتی می‌خواهند حقوقی  را که ملت‌ها باید در چارچوب مقررات بین‌المللی داشته باشند، تضییع کنند، گفت: برجام را با ۶ کشور و از جمله آمریکا منعقد کردیم و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وظیفه نظارت و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل وظیفه حمایت از آن را دارند.

 خبر تکمیل می شود…

امیدواریم خبر ” تاریخ روابط تجاری و دوستانه ایران و اتریش ۱۶۰ سال و پر افتخار است/ اساس تجارت، برد” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها