کد خبر : 4454 ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۰:۵۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

دیلی‌کالر در ادعایی: برگزاری ضیافت شام میان روحانی و سه نماینده دموکرات کنگره در سال۲۰۱۳/ ایران: کذب محض است

یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی مدعی شد که در سال ۲۰۱۳، سه نماینده دموکرات کنگره در یک مراسم ضیافت شام خصوصی به میزبانی حسن روحانی حضور داشته‌اند. آفتاب‌‌نیوز : کیت الیسون نماینده مینه سوتا، آندره کارسون از ایالت ایندیانا و گرگوری میکس از نمایندگان نیویورک به همراه لوئیز فراخان، رهبر جمعیت سیاه پوستان مسلمان […]

یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی مدعی شد که در سال ۲۰۱۳، سه نماینده دموکرات کنگره در یک مراسم ضیافت شام خصوصی به میزبانی حسن روحانی حضور داشته‌اند.

آفتاب‌‌نیوز :

کیت الیسون نماینده مینه سوتا، آندره کارسون از ایالت ایندیانا و گرگوری میکس از نمایندگان نیویورک به همراه لوئیز فراخان، رهبر جمعیت سیاه پوستان مسلمان در آمریکا در این ضیافت شام حضور داشته‌اند.

به گزارش دیلی کالر، بنابراین گزارش، این دیدار در جریان سفر حسن روحانی به نیویورک و ساعاتی پس از سخنرانی وی در مجمع عمومی سازمان ملل انجام شد.

این دیدار محرمانه انجام شده است تا زمانی که رونامه وال استریت ژورنال در روز جمعه آن را فاش کرد.

این دیدار در یکی از هتل‌های سازمان ملل در منطقه منهتن نیویورک و در ۲۴ سپتامبر انجام شده است.

بر این اساس حسن روحانی به گرمی با نمایندگان کنگره از جمله گرگوری میکس و کیت الیسون که هر دو مسلمان هستند گفت‌وگو کرده است.

از این دیدار جزئیات بیشتری منتشر نشده است.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور: ادعای شام محرمانه اعضای کنگره آمریکا با روحانی بی‌اساس و کذب محض است

پرویز اسماعیلی ضمن اعلام این مطلب افزود: حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سفرهای سالانه به نیویورک و مقر سازمان ملل متحد، برنامه های متعددی با نخبگان سیاسی و اندیشکده ها، علمای جوامع دینی، اصحاب رسانه و … برگزار می کنند که در آنها شخصیت های متعددی از داخل و یا خارج از آمریکا حضور پیدا می کنند.

وی ادامه داد: تمام این دیدارها و ملاقات‌ها همراه با اطلاع رسانی بوده و هیچ ملاقات یا دیداری به صورت محرمانه انجام نپذیرفته است.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور گفت: از جمله در سال ۲۰۱۳ نیز جلسه ای با حضور علمای اسلامی و رهبران جامعه مسلمانان آمریکا برگزار شده است که خبر و تصاویر کامل آن، همان زمان منتشر و اکنون نیز در آدرس های زیر در دسترس است:

President.ir/fa/۷۱۶۹۸

President.ir/fa/۷۲۶۹۳

President.ir/fa/۷۲۰۱۶

پرویز اسماعیلی افزود: همه ساله و هنگام حضور رییس جمهور در سازمان ملل متحد، ملاقاتهای متعددی با گروههای مختلف فکری و سیاسی در راستای دیپلماسی عمومی و برای انتقال پیام، موضع و تبیین اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود که بسیاری از آنها در مجامع عمومی برگزار و چهره های متعددی هم در آن حاضر می شوند.

وی در عین حال تاکید کرد: ادعای ملاقات محرمانه یا “شام محرمانه” افراد مذکور با حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی کذب محض است و اصولا رییس جمهور در برنامه سفر به مقرر سازمان ملل، تنها در جمع صمیمی و میهمانی شام به افتخار ایرانیان مقیم ایالات متحده شرکت می نمایند.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور از رسانه های داخلی خواست ضمن حفظ هوشیاری، در انعکاس و انتقال اینگونه موارد صحت آن را از مبادی ذیربط پیگیری نمایند.

اسماعیلی افزود: انتظار می رود رسانه های کشورمان قبل از اعتماد به منابع خبری بیگانه و یا تلاش برای اثبات ادعاهای آنان، به مراجع رسمی داخلی اعتماد کنند.

یکی از خبرگزاری ها صبح امروز، ابتدا به نقل از سایت اینترنتی دیلی کالر و سپس وال استریت ژورنال، خبری مبنی بر شام محرمانه سه نفر از اعضای کنگره آمریکا با دکتر روحانی منتشر ساخته بود.

منبع: ایسنا

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها