کد خبر : 5029 ۱۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۴:۲۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

روسیه ۵۰ دیپلمات انگلیسی را اخراج کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به اخراج دیپلمات هایش از انگلیس اعلام کرد که بیش از ۵۰ دیپلمات انگلیسی از مسکو اخراج می شوند. به گزارش ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه گفت: این اقدام برای این صورت می گیرد که شمار دیپلمات های موجود […]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به اخراج دیپلمات هایش از انگلیس اعلام کرد که بیش از ۵۰ دیپلمات انگلیسی از مسکو اخراج می شوند.

به گزارش ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه گفت: این اقدام برای این صورت می گیرد که شمار دیپلمات های موجود در روسیه و انگلیس برابر شوند.
روسیه روز گذشته سفیر لندن در مسکو را به وزارت خارجه احضار و در نامه ای رسمی مراتب اعتراض خود به اخراج دیپلمات های روسی و اقدامات تحریک آمیز لندن در مساله مسمومیت سرگئی اسکریپال و دخترش را به وی ابلاغ کرد.
به گزارش رسانه ها، در وزارت خارجه روسیه به سفیر انگلیس اعلام شد که شمار دیپلمات های لندن در مسکو باید با شمار دیپلمات های روسی در آن کشور برابر شود.
دوکشور یک هفته پیش هر کدام ۲۳ دیپلمات را به طور متقابل اخراج کردند.
از دوشنبه هفته جاری تاکنون، حدود ۳۰ کشور در مجموع نزدیک به ۱۵۰ دیپلمات روس را اخراج کرده اند که آمریکا با اخراج ۶۰ دیپلمات و کارمند روسیه مستقر در سازمان ملل متحد، پیشتاز است.
روسیه در پاسخ به اخراج دیپلمات های خود از کشورهای غربی از ظهر جمعه تا بامداد شنبه ۵۹ دیپلمات از ۲۳ کشور را اخراج کرد.
بحران اخیر بین روسیه و انگلیس و در پی آن پیوستن برخی کشورها به لندن در پیوند با بی هوشی اسکریپال جاسوس روسی رخ داده است.
اسکریپال در سال ۲۰۱۰ هنگام تبادل جاسوس میان آمریکا و روسیه به انگلیس پناهنده شد که در آن، مسکو چهار جاسوس خود را با ۱۰ جاسوس آمریکا مبادله کرد.
وی پیش‌تر مامور اطلاعاتی روسیه بود که به دلیل جاسوسی برای دولت انگلیس در سال ۲۰۰۶ به ۱۳ سال حبس در مسکو محکوم شد.
او متهم بود که هویت جاسوسان روس را در اروپا به سازمان جاسوسی ‌ام.آی.۶ گزارش داده است.
مقامات انگلیس ادعا می‌کنند که اسکریپال براثر تماس با ماده سمی اعصاب ساخت روسیه، به‌شدت بیمار شده است.
روسیه از انگلیس خواسته است که با مدرک صحبت کند.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها