کد خبر : 754 ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۸:۲۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سند ۲۰۳۰ باید پاره شود

مرجع تقلید شیعیان گفت: برخی از مسئولان می‌فرمایند که سند ۲۰۳۰ متوقف‌شده که این حرف صحیحی نیست باید بیان کنند که این سند ابطال‌شده و به یونسکو بازگردانده شده و ما تنها به این قانع می‌شویم. آفتاب‌‌نیوز :  آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای شورای انقلاب فرهنگی و جمعی از […]

مرجع تقلید شیعیان گفت: برخی از مسئولان می‌فرمایند که سند ۲۰۳۰ متوقف‌شده که این حرف صحیحی نیست باید بیان کنند که این سند ابطال‌شده و به یونسکو بازگردانده شده و ما تنها به این قانع می‌شویم.

آفتاب‌‌نیوز :

 آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای شورای انقلاب فرهنگی و جمعی از اساتید حوزه علمیه، دانشگاه و جمعی از پزشکان که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اینکه غرب از طریق استعمار فرهنگی وارد کشورها می‌شود، اظهار داشت: غرب هر موقع که می‌خواهد شرق را استعمار کند نخست از طریق استعمار فرهنگی وارد می‌شود.

وی بابیان اینکه غرب از طریق استعمار فرهنگی به استعمار سیاسی و اقتصادی در کشورها می‌رسد که درواقع به‌نوعی این کار برنامه آن‌ها است، افزود: غرب در درجه اول فرهنگ کشورها را قبضه کرده و آموزش پرورش را به دست می‌گیرد که با این کار بچه‌ها را بافرهنگ خود آموزش می‌دهند و بعدازاین کار کم‌کم وارد حوزه سیاست و اقتصاد می‌شود که درواقع این مسئله‌ای است که ۱۵۰ سال مورد تجربه واقع‌شده است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰ بهترین نشانه‌ای بوده که بیان می‌کند دشمنان با ما صلح ندارند، عنوان کرد: چگونه می‌خواهد کشوری که ۴۰۰ سال به نوا رسیده و قبلاً هم وحشی بوده به کشوری مانند ایران که دارای سابقه فرهنگی هزار و ۴۰۰ ساله بوده که در حقیقت تمدن‌ساز است مسائل فرهنگی آموزش دهد.

وی تصریح کرد: کسانی که این سند را برای مطالعه می‌آورند باید آن را پاره کنند و به دست خود آنان بدهند و بگویند که کشور ایران از لحاظ فرهنگی غنی است و نیازی به برنامه‌های شما ندارد.

آیت‌الله سبحانی بابیان اینکه از صفحه نخست تا آخر قرآن کریم دارای فرهنگ است، خاطرنشان کرد: باوجود قرآن کریم، علما و مراجع دیگر نیازی به دشمنان نداریم تا بخواهند برای ما برنامه‌ریزی کنند.

وی بیان کرد: برخی می‌فرمایند که سند ۲۰۳۰ برای ما تعهدآور نیست اکنون اگر تعهدآور نیست پس چرا این سند را پذیرفتند و چرا آن را امضا کردند.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: برخی می‌گویند در گوشه این سند نوشته‌ایم که آن بخش‌هایی که با اسلام و فرهنگ ما سازگار نیست مورد پذیرش نیست باید به این نکته توجه کنند که دشمنان هنگام امضا سند دیگر به حاشیه نگاه نمی‌کنند و بیان می‌کنند که شما آن را امضا کرده‌اید.

وی ابراز کرد: برخی از مسئولان می‌فرمایند که سند ۲۰۳۰ متوقف‌شده که این حرف صحیحی نیست باید بیان کنند که این سند ابطال‌شده و به یونسکو بازگردانده شده و ما تنها به این قانع می‌شویم.  

آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه تعیین و تکلیف دشمنان برای ما اهانت است عنوان کرد: کشور ایران با جهاد، شهادت و ایثار برپاشده است و همچنینان چیزی که ما را در مقابل دشمنان پایدار کرده همین ایثار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی تصریح کرد: رئیس‌جمهور باید کلمه توقف و مسئولیت‌پذیر نیست را نپذیرد و سند را ابطال کند.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها