کد خبر : 2693 ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت [ ۰:۲۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سوئیس خواستار برقراری خط هوایی مستقیم با ایران شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه سوئیس، برقراری خط هوایی مستقیم بین ایران و کشورش را خواستار شد. به گزارش ایرنا،’ولفگانگ آمادوس برولهارت'(WOLFGANG AMADEUS Bruelhart) روز دوشنبه در دیدار با رسول زرگرپور استاندار اصفهان اظهار امیدواری کرد که شرکت هواپیمایی ایران (ایران ایر)، این کار را انجام دهد.   وی […]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه سوئیس، برقراری خط هوایی مستقیم بین ایران و کشورش را خواستار شد.

به گزارش ایرنا،’ولفگانگ آمادوس برولهارت'(WOLFGANG AMADEUS Bruelhart) روز دوشنبه در دیدار با رسول زرگرپور استاندار اصفهان اظهار امیدواری کرد که شرکت هواپیمایی ایران (ایران ایر)، این کار را انجام دهد.

 

وی در این دیدار که در تالار اشرف اصفهان برگزار شد، افزود: ما آماده همکاری با اصفهان در زمینه های مختلف گردشگری، علوم و فرهنگ هستیم.

 

وی گفت: سوئیس از دانش و تجربیات زیادی در زمینه علوم مختلف برخوردار است و در این زمینه می تواند ارتباط خوبی با اصفهان داشته باشد.

 

آمادئوس اظهار کرد: بسیاری از هنرمندان سوئیس دوست دارند از تجربیات و توانایی های هنرمندان اصفهانی استفاده کنند و ما می توانیم در زمینه اعزام هنرمند بین دو کشور همکاری کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه نقشه راه همکاری دو کشور، تدوین و مورد موافقت رئیسان جمهوری دو کشور قرار گرفته است، افزود: در دیدار رئیس جمهوری سوئیس با رئیس جمهوری ایران توافق شد که برای توسعه روابط و همکاری دو کشور در این راستا گام برداریم.
مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه سوئیس به همراه سفیر این کشور در تهران برای دیدن آثار تاریخی اصفهان، به این شهر سفر کرده است.
سوئیس کشوری در اروپای غربی است که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است.
این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در آن با ۳۹ هزار دلار برای هر نفر؛ از بالاترین ‌ها در جهان محسوب می شود.
بررسی مبادلات تجاری ایران و سوییس نشان می دهد در ۱۰سال گذشته ارزش صادرات ایران به این کشور، کاهش قابل توجهی داشته است.
صادرات ایران به سوییس در سال ۱۳۸۵ معادل ۱۹میلیون و ۹۰۰هزار دلار بود که در سال ۱۳۹۳ به ۱۰ میلیون و ۷۰۰هزار دلار رسید.
فرش و کفپوش، زعفران و گل و غنچه از اقلام صادراتی ایران به سوییس و در مقابل ذرت دامی، لوبیای سویا، کنجاله و سایر آخال های جامد، روغن خام سویا، انواع دانه ها و مکمل های دارویی از اقلام وارد شده از سوییس را تشکیل می دهد.

در ادامه این دیدار، مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه سوئیس ضمن اعلام آمادگی کشورش برای همکاری با اصفهان در زمینه های مختلف صنعت گردشگری، علوم و فناوری خواستار برقراری خطوط هوایی بین ایران و سوئیس شد و ابراز امیدواری کرد که شرکت هواپیمایی ایران (ایران ایر) این کار را انجام دهد.

 

‘ ولفگانگ آمادوس برولهارت ‘ ( WOLFGANG AMADEUS Bruelhart ) با اشاره به اینکه نقشه راه همکاری دو کشور ایران و سوئیس، تدوین و مورد موافقت روسای جمهوری دو کشور قرار گرفته است افزود: در دیدار رئیس جمهوری سوئیس با دکتر روحانی رئیس جمهوری ایران توافق شد که زمینه لازم باری برای اجرایی شدن برنامه ها و توسعه روابط و همکاری دو کشور فراهم شود.

 

مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه سوئیس به همراه سفیر این کشور در تهران برای دیدن اثار تاریخی به اصفهان سفر کرده است.

 

سوئیس کشوری در اروپای غربی است که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است.

 

این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹ هزار دلار برای هر نفر از بالاترین ‌ها در جهان است.

 

بررسی مبادلات تجاری ایران و سوییس نشان می دهد در ۱۰سال گذشته ارزش صادرات ایران به این کشور کاهشی قابل توجه داشته است.

 

صادرات ایران به سوییس در سال ۱۳۸۵، ۱۹میلیون و ۹۰۰هزار دلار بود که در سال ۱۳۹۳ به ۱۰میلیون و ۷۰۰هزار دلار رسید.

 

فرش و کف پوش نسجی، زعفران، روده و گل و غنچه از اقلام صادراتی ایران به سوئیس است.

 

در مقابل ذرت دامی، لوبیای سویا، کنجاله و سایر آخال های جامد، روغن خام سویا، انواع دانه ها و مکمل های دارویی مهمترین کالای صادراتی سوئیس به ایران را تشکیل می دهد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها