کد خبر : 855 ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۴:۴۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم. در جلسه هیأت دولت به ریاست دکتر روحانی؛ شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد جلسه هیأت […]

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد
پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم.

در جلسه هیأت دولت به ریاست دکتر روحانی؛

شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد


جلسه هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور برگزار شد.

در ابتدای جلسه، رییس‌جمهور فرا رسیدن ایام شهادت امیر مؤمنان حضرت علی (ع) را به عاشقان آن حضرت و پیروان خاندان رسالت تسلیت گفت.

دکتر روحانی با بیان اینکه شب‌های قدر شب‌های نزول ملائک و رحمت خداوند و شب تعیین سرنوشت و پیوند عمیق با خالق و شکوه عبادت است، برگزاری اجتماعات باشکوه مردم به مناسبت این شب‌ها و سوگواری مولای متقیان را از جلوه‌های باشکوه ایمان و عشق به اهل بیت پیامبر(ص) در میان مردم دانست و اظهار امیدواری کرد که همگان بتوانیم راه و مسیر آن امام بزرگوار را پیروی کنیم.

 

لایحه اعلام نسخ قوانین مرتبط با امور هواپیمایی کشوری به تصویب رسید

هیأت وزیران در راستای تنقیح و تدوین مقررات به منظور جلوگیری از انباشت قوانین و دسترسی هرچه بهتر به قواعد معتبر مبتنی بر آخرین اراده قانونگذار، با لایحه اعلام نسخ قوانین مرتبط با امور هواپیمایی کشوری موافقت کرد.

در لایحه مذکور، کلیه قوانین با موضوع «هواپیمایی کشوری»، شناسایی و گردآوری گردیده و قوانینی که منسوخ و فاقد اعتبار بوده‌اند در چهار گروه منسوخ ضمنی، منتفی با اجرای قانون، منسوخ صریح و منتفی با انقضای زمان، دسته‌بندی و به همراه علت نسخ و عدم‌اعتبار آنها ارایه شده است.

 

تصویب‌نامه شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد

با تصویب هیأت وزیران، مصوبه مربوط به شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد.

بر این اساس، شرکت‌های اکتشاف و تولید که صددرصد سهام آنها متعلق به اشخاص ایرانی است و بنا بر ضرورت‌های عملیاتی در خارج از ایران به ثبت رسیده‌اند (مانند شرکت‌های پتروپارس و پتروایران) با تشخیص و تأیید وزارت نفت به عنوان شریک ‏شرکت‌های معتبر نفتی خارجی حضور دارند و با حضور در فرآیند اجرای قرارداد، امکان انتقال و توسعه دانش فنی و مهارت‌‌های مدیریتی و مهندسی مخزن به آنها میسر می‌گردد.

امیدواریم خبر ” شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز اصلاح شد” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها