کد خبر : 3252 ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت [ ۱:۴۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم سالاری آنلاين – حزبی نبودن مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت ضعف است

دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در سومین مجمع عمومی حزب مردمی اصلاحات ضمن تسلیت جان باختن هموطنان در حادثه زلزله در استان های غرب کشور در سخنانی گفت: از آقای محسن هاشمی می‌خواهم که به فکر زلزله در تهران باشد.  بنده به عنوان عضو شورای ساماندهی پایتخت از […]

دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در سومین مجمع عمومی حزب مردمی اصلاحات ضمن تسلیت جان باختن هموطنان در حادثه زلزله در استان های غرب کشور در سخنانی گفت: از آقای محسن هاشمی می‌خواهم که به فکر زلزله در تهران باشد.  بنده به عنوان عضو شورای ساماندهی پایتخت از سوی مجلس انتخاب شده‌ام، اما تاکنون یک جلسه تشکیل نشده که مسائل را بررسی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه روحیه تشکیلاتی آیت الله هاشمی رفسنجانی پیش از پیروزی انقلاب باعث پیروزی انقلاب شد، اظهار داشت: روحیه حزبی را آیت‌الله هاشمی از پیش از انقلاب داشت.در همین اواخر هم آقای هاشمی میگفت که از آقای روحانی حمایت کنیم.

کواکبیان با بیان اینکه  راه آقای هاشمی رفسنجانی باید ادامه پیدا کند، ادامه داد: حقیقتا بحث حزب در ایران سنگلاخ هایی دارد. بحث قانون احزاب را هم در مجلس داریم پیگیری می‌کنیم، نه دولت، نه مجلس و نه شورای شهر ما حزبی نیست که اگر بخواهیم از مشکلات برون رفت داشته باشیم، باید به تحزب توجه داشته کنیم.

  این فعال سیاسی اصلاح‌طلب موضوع احزاب را قصه پر غصه‌ای دانست و افزود: شرایط به گونه‌ای است که احزاب به راحتی نمی‌توانند، تجمع قانونی داشته باشند. برخی مدیران افتخار میکنند که وابسته به هیچ حزب، دسته و گروهی نیستند که این اشتباه است.

وی با بیان اینکه حزب دولت در سایه است و از دولت‌ها مراقبت و بر آنها نظارت میکنند، گفت:  مردم ما روحیه فردگرایی‌شان از جمع‌گرایی‌شان قوی‌تر است که این هم مانع تشکیل احزاب قوی در کشور می‌شود. البته مشکلات درونی در احزاب سیاسی هم هست، ما مشکل آموزش در احزاب را داریم، باید پنج یا شش حزب قوی در کشور شکل بگیرد.

  کواکبیان اضافه کرد: احزاب فصلی هستند و فقط در انتخابات کاری انجام میدهند و در مناسبت ها نیز فقط اطلاعیه صادر می‌کنند. ما خواهان دموکراسی غربی نیستیم، بلکه خواهان دموکراسی اسلامی هستیم.

دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه مانمی‌خواهیم قانون اساسی را به هم بزنیم، خاطرنشان کرد: اینکه در خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام افراد حزبی نیستد، این ضعف است. یک بند در قانون برنامه ششم توسعه به توسعه سیاسی اختصاص دارد که آن را در مجلس با سختی و زحمت زیادی حفظ کردیم.

 

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها