کد خبر : 4476 ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۰:۴۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم سالاری آنلاين – حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون

“کیم یو جونگ” خواهر کوچک‌تر رهبر کره شمالی است که در بازی‌های زمستانی المپیک کره جنوبی حاضر شد. او اولین فرد در خانواده حاکم کره شمالی بود که دست به چنین اقدامی‌زد. سفر او یک رخداد دیپلماتیک مهم برای دو کشور محسوب می‌شود.    فرادید| “کیم یو جونگ” خواهر کوچک‌تر رهبر کره شمالی است که در […]

“کیم یو جونگ” خواهر کوچک‌تر رهبر کره شمالی است که در بازی‌های زمستانی المپیک کره جنوبی حاضر شد. او اولین فرد در خانواده حاکم کره شمالی بود که دست به چنین اقدامی‌زد. سفر او یک رخداد دیپلماتیک مهم برای دو کشور محسوب می‌شود.
 
 
فرادید| “کیم یو جونگ” خواهر کوچک‌تر رهبر کره شمالی است که در بازی‌های زمستانی المپیک کره جنوبی حاضر شد. او اولین فرد در خانواده حاکم کره شمالی بود که دست به چنین اقدامی‌زد. سفر او یک رخداد دیپلماتیک مهم برای دو کشور محسوب می‌شود.
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
او جوان‌ترین و تنها دختر “کیم جونگ ایل” و همسرش ژاپنی‌اش “کو یونگ هوئی” است. یونگ هوئی مادر کیم جونگ اون نیز هست. این تصویر رهبر کره و خواهرش را در رسانه ملی کره نشان و تحت عنوان “هیئت علی رتبه کره شمالی” نشان می‌دهد.
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
سن دقیق او مشخص نیست، اما گفته می‌شود نزدیک به سی سال سن دارد.طبق گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا، او در ۲۶ سپتامبر ۱۹۸۹ متولدشده است. اما سازمان اطلاعاتی کره شمالی سال تولدش را ۱۹۸۷ اعلام کرد.
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
یو جونگ همانند برادرش در شهر برنِ سوئیس درس خواند. در آپارتمانی معمولی زندگی می‌کرد و در مدرسه با نام مستعار “پاکمی یانگ” حضور یافت. گفته می‌شود زمانی که در سال ۲۰۰۰ یا ۲۰۰۱ به کره شمالی بازگشت، در دانشگاه کیم ایل سنگ در پیونگ یانگ به تحصیل در رشته علوم کامپیوتر پرداخت.
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
به گفته منابع مرتبط با خانواده حاکم، او روابط نزدیکی با پدرش داشت. جونگ ایل او را “یوجونگ شیرین” و “شاهزاده” صدا می‌زد. او از علاقه دخترش به سیاست بسیار خشنود بود و این مسئله را باافتخار برای مقامات مهمان در کشورش تعریف می‌کرد. اولین حضور او در انظار عمومی در دسامبر ۲۰۱۱ و در مراسم خاک‌سپاری پدرش بود.
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
تصویر: “مون جه این” رئیس‌جمهور کره جنوبی (چپ، پایین) و همسرش؛ “کیم یونگ نام” رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی و یو جون در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸
 
پس از پایان تحصیلات، عمه‌اش “کیم کیونگ هوی” مسئولیت بزرگ کردن او را بر عهده گرفت و او را به کارهای پشت‌صحنه برد. یو جونگ همراه با عمه‌اش در کمیسیون دفاع ملی و در دبیرخانه شخصی جونگ ایل کار کرد.
 
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
پس‌ازآنکه عمه‌اش دنیای سیاست را ترک کرد، یوجونگ در سال ۲۰۱۶ جای او را به‌عنوان یکی از اعضای دفتر سیاسی حزب کارگران گرفت. وظیفه اصلی او ارتقا و بهبود تصویر و میراث برادرش است.
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
او معاون اداره تبلیغات نیز هست. کارهای اداری را سازمان می‌دهد، امور لجستیک را هماهنگ می‌کند و چندین بار در مراسم‌های رسمی کنار برادرش دیده‌شده است.
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
بااینکه در سیستم حاکمیت مردسالارانه در کره نمی‌تواند نقش رهبر را بر عهده بگیرد، اما باز هم فرد بسیار پرنفوذی است. رسانه‌های کره جنوبی او را “ایوانکای کره شمالی” می‌نامند، زیرا معتقدند برادرش از او مشاوره می‌گیرد.
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
تصویر: یوجونگ و “مایک پنس” معاون ترامپ در حال تماشای مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸
 
او در ژانویه ۲۰۱۷ به دلیل نقض شدید حقوق بشر و سانسور” وارد لیست سیاه آمریکا شد.
 
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
برخی گزارشات رسانه‌های ژاپن و کره جنوبی حاکی است که او همسر یکی از مقامات کره شمالی است و حداقل یک فرزند دارد. واشنگتن‌پست گزارش داد که برخی او را با حلقه ازدواج دیده‌اند.
 
ترجمه: وب‌سایت فرادید

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها