- مهد آزادی - http://mahdazadi.ir -

مردم سالاری آنلاين – سرپل کانالهای معاند در صداوسیما؟!

روابط عمومی منطقه آزاد اروند در جوابیه ای به شبکه یک سیما، ضمن تکذیب خبر مربوط به هزینه های غذای مدیران سازمان این پرسش را مطرح کرد که  سرپل کانال معاند آمدنیوز در صداوسیما چه هدفی را دنبال می‌کند؟
به گزارش مردم سالاری آنلاین در این جوابیه آمده است : شبکه یک سیما در برنامه ۲۴۷ پایش مورخ روز یکشنبه ۹۷/۴/۱۷ با موضوع راهکارهای برون رفت از مشکلات اقتصادی نکاتی غیر واقعی و غیر مستند در انتصاب به مدیران سازمان منطقه آزاد اروند اعلام نمود.
نظر به طرح ادعاهای کذب  و ساختگی و نشر آن نزد افکار عمومی به استناد ماده ۳۰ قانون اساسنامه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و به منظور تبیین و تنویر افکار عمومی تقاضای قرائت جوابیه سازمان در آن برنامه را دارد تا نیاز به انعکاس و اقدام از طریق سایر مراجع ذیصلاح نباشد.
متاسفانه مجری برنامه با انتشار تصاویری در برنامه اعلام می نماید که طبق اسناد منتشره  برخی وعده های غذایی مدیران سازمان به اتفاق همسر و فرزندان  خود ششصد هزار تومان و با پرداخت هزینه از جانب منطقه آزاد اروند بوده و یا اینکه هزینه ایاب و ذهاب مدیر حوزه مدیرعامل به تهران دویست میلیون ریال می باشد.
یک: در خصوص هزینه خوراک ششصد هزار تومنی مدیر مربوطه به اطلاع میرساند که به استناد مصوبات هیات مدیره هزینه خوراک و ایاب وذهاب کارمند در محل ماموریت در ایام ماموریت به عهده کارمند مامور بوده و سازمان فقط نسبت به پرداخت یک هزینه ثابت با سقف معین اقدام خواهد نمود آن هم  وفق مقررات و مصوبات  ابلاغی.
دو: اسناد منتشره در برنامه پایش اسناد پرداخت نبوده و صرفا اسناد هزینه ی هتل بوده  و در مواردی نیز جعل سند صورت گرفته است که البته صدور صورت هر هزینه ای می تواند براحتی تهیه شود و الزاما به معنی پرداخت آن نیست که متاسفانه بدون مدرک مدعی پرداخت شده اند.
سه: منبع اعلامی اسناد برنامه پایش کاملا قابل توجه است زیرا مشابه این اطلاعات ساختگی از طریق رسانه های معاند  و محارب با هدف تخریب ارکان نظام قبلا بصورت جعلی تولید و منتشر شده است از آن جمله می توان به کانال تلگرامی ضدانقلاب (رادیو گوشه کنار) مستقر در کشور ترکیه با مدیریت یک فرد سابقه دار اشاره نمود که موارد مجرمانه ی  همچون توهین به مقام معظم رهبری و مقامات لشکری و کشوری و دامن زدن به اغتشاشات اخیر در منطقه را در کارنامه دارد و انتشار اسناد جعلی با رویکرد ایجاد تفرقه و تخریب کارگزاران نظام را دستور کار خود قرار دارد.
■ چهار: این سازمان یک ارگان دولتی بوده و بصورت طبیعی مجری قوانین و مقررات مصوب دولت و مجلس شورای اسلامی است. و نهادهای نظارتی متعددی هم ناظر بر کلیه فعالیت های مالی و اداری و ماموریتی می باشند.
انتظار دارد قبل از طرح ادعا و صدور حکم و نشر تبلیغ بر علیه دستگاهها ابتدا حداقل طرح سوال شود و همزمان با ادعا پاسخ نیز درخواست گردد.
انتظار دارد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی که از بودجه عمومی استفاده می کند از هر  اقدامی که منجر به جعل و سیاه نمایی خلاف واقع شود ممانعت کرده و حداقل  قبلا از طرح هر موضوع مرتبط با هر فرد یا دستگاهی درخواست  اطلاعات دقیق و صحیح نماید و بی دلیل از اتهام زنی و محکوم کردن افرادی که در تلاش برای توسعه کشور هستند خودداری نماید. در نهایت قابل ذکر است که این سازمان حق پیگرد قانونی در خصوص مسائل صدرالاشاره را برای خود محفوظ میدارد.
 

منبع [1]