کد خبر : 2519 ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت [ ۲۲:۲۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم سالاری آنلاين – فلسطین رسما به اینترپل پیوست

بیش از یک سوم کشورهای عضو اینترپل امروز (چهارشنبه) با عضویت فلسطین به این سازمان موافقت کردند، این در حالی است که وزیر خارجه فلسطین اعلام کرده بود که آمریکا تلاش می‌کند رای‌گیری درباره درخواست فلسطین برای پیوستن به اینترپل را به سال آینده میلادی موکول کند. به گزارش ایسنا، به نقل از رادیو “صدای […]

بیش از یک سوم کشورهای عضو اینترپل امروز (چهارشنبه) با عضویت فلسطین به این سازمان موافقت کردند، این در حالی است که وزیر خارجه فلسطین اعلام کرده بود که آمریکا تلاش می‌کند رای‌گیری درباره درخواست فلسطین برای پیوستن به اینترپل را به سال آینده میلادی موکول کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از رادیو “صدای فلسطین”، عضویت دولت فلسطین در سازمان پلیس بین‌الملل (اینترپل) با رای موافق ۷۵ کشور در میان رای مخالف ۲۴ کشور و رای ممتنع ۳۴ عضو مورد قبول واقع شد.

این در حالی است که ریاض مالکی، وزیر خارجه فلسطین اعلام کرده بود: دو بند متناقض در دستور کار (مجمع عمومی اینترپل) قرار دارد.

وی همچنین تصریح کرد که بند اول مصوب شورای اجرایی طی هفته‌های گذشته است که می‌گوید، باید به عضویت دولت فلسطین در اینترپل رای داد. اما بند دوم که از سوی آمریکا اضافه و با رای ۷۷ کشور تصویب شده می‌گوید، باید رای گیری به سال آینده میلادی موکول شود.

سازمان اینترپل روز سه‌شنبه هشتاد و ششمین نشست مجمع عمومی خود را با حضور ۱۰۰۰ شرکت کننده از ۱۵۶ کشور در پکن افتتاح کرد. این نشست تا ۲۹ ماه سپتامبر جاری ادامه خواهد داشت.

روز دوشنبه شورای اداره این سازمان طی نشستش در پکن با طرح اسرائیل جهت به تاخیر انداختن این درخواست فلسطینی‌ها موافقت نکرد.

اینترپل از نیروهای پلیس ۱۹۰ کشور در سال ۱۹۲۳ میلادی در شهر “لیون” فرانسه تشکیل شد.

 

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها