کد خبر : 3865 ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت [ ۸:۲۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم سالاری آنلاين – مکرون خواستار رفع کامل محاصره یمن شد

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با ملک سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان خواستار رفع کامل محاصره یمن شد. به گزارش ايرنا،  امروز (چهارشنبه) خبرگزاری رویترز، یک مقام کاخ الیزه اعلام کرد: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی روز دوشنبه ۲۴ دسامبر /۳ دی خود با شاه عربستان از وی خواست که […]

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با ملک سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان خواستار رفع کامل محاصره یمن شد.

به گزارش ايرنا،  امروز (چهارشنبه) خبرگزاری رویترز، یک مقام کاخ الیزه اعلام کرد: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی روز دوشنبه ۲۴ دسامبر /۳ دی خود با شاه عربستان از وی خواست که محاصره یمن را به صورت کامل پایان دهد. 

این منبع گفت: مکرون ضمن اظهار نگرانی نسبت به اوضاع فاجعه بار یمن، از شاه عربستان خواست با پایان دادن به محاصره کامل یمن، امکان کمک رسانی و ارسال کالاها و خدمات برای یمنی ها فراهم شود.

به گزارش رسانه های خبری، ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس نیز از سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان خواسته به محاصره یمن پایان داده تا امکان از سرگیری امداد رسانی به یمنی ها فراهم شود.

‘بینی موردونت’ وزیر توسعه انگلیس نیز عربستان را مسئول به کارگیری سلاح گرسنگی علیه مردم یمن خواند و اقدام این کشور را نقض قوانین بشردوستانه دانست.

وی تاکید کرد: در صورت عدم رفع موانع محاصره یمن، ۱۵۰ هزار کودک یمنی احتمالا ظرف چند ماه آینده خواهند مرد. 

عربستان از ششم فروردین سال ۹۴ تاکنون یمن را مورد تجاوز زمینی هوایی و دریایی وهمچنین محاصره کامل قرار داده که بر اثر آن تاکنون بیش از ۱۳ هزار یمنی شهید و هزاران نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها