کد خبر : 8195 ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۸:۱۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم سالاری آنلاين – هوشمندی رهبری، معلول حمایت امام زمان

امام جمعه مشهد گفت: دو اخلال‌گر ارزی و مفسد اقتصادی را اعدام کردند، مردم امیدوار شدند و آرامش پیدا کردند، قوه قضائیه با یک قاطعیت به مردم امید داد و این امید بیش‌تر می‌شود اگر آن مدیرانی که زمینه این اخلال و فساد فی‌الارض را برای این مفسدان فراهم کردند را حداقل محاکمه کنند.   […]

امام جمعه مشهد گفت: دو اخلال‌گر ارزی و مفسد اقتصادی را اعدام کردند، مردم امیدوار شدند و آرامش پیدا کردند، قوه قضائیه با یک قاطعیت به مردم امید داد و این امید بیش‌تر می‌شود اگر آن مدیرانی که زمینه این اخلال و فساد فی‌الارض را برای این مفسدان فراهم کردند را حداقل محاکمه کنند.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت جان‌گداز امام حسن عسگری(ع) و هم‌چنین آغاز امامت امام زمان(عج)، اظهار کرد: از مثل فردایی امامت امام زمانِ پنج‌ساله شروع شد. این موضوع که امام زمانِ پنج‌ساله چگونه می‌تواند امام باشد در جریان امامت امام هادی(ع) و امام جواد(ع) که در سنین طفولیت به ظاهر به مقام امامت رسیدند نیز تکرار شده و این مسئله برای شیعه جا افتاده بود.

 

 وی ادامه داد: با این حال، وجود اقدس امام زمان(عج) از همان روز اول در پس پرده غیبت قرار گرفت و تا امروز هم‌چنان دستِ شیعه از دامن حجت خدا کوتاه است. ۱۱۷۰ سال از آن روز می‌گذرد و ما می‌دانیم آقا و امام ما زنده است و حیات دارد، اما نمی‌دانیم در کدام بیابان سرگردان است و در کدام سرزمین است؛ نه جمالش را می‌بینیم، نه دستمان به دامانش می‌رسد.

 

علم‌الهدی با اشاره به این‌که «در این شرایط مهم این است که امام در عرصه غیبت چگونه جامعه را اداره می‌کند»، تصریح کرد: سه اصل «ارشاد»، «اجرا در مدیریت» و «هدایت» در مدیریت امام زمان(ع) وجود دارد. دو اصل ارشاد و اجرا در مدیریت از آن روز تا امروز به وسیله نواب امام زمان(ع) اجرا شده است، اما مهم اصل سوم، یعنی هدایت امام در جریانات و بحران‌های اجتماعی است که مستقیم به وسیله خود امام زمان(ع) صورت می‌گیرد.

 

وی افزود: وجود اقدس حضرت جریان‌ها و بحران‌هایی که برای امت پیش می‌آید را هدایت می‌کنند. امام زمان(ع) در هدایت امت در این موقعیت‌ها احتیاجی به ظهور و ورود و برقراری ارتباط با یک شخص خاص به عنوان نایب عام یا با فرد مؤثر در قضیه ندارند، بلکه وجود مقدس امام زمان(ع) دارای ولایت مطلقه الهی است که اگر موقعیتی پیش آمد که هدایت حضرت لازم بود، وجود اقدس امام زمان با آن ولایت مطلقه الهی در آن مغز و فکر تصرف می‌کنند و همان تصمیمی که باید گرفته شود، گرفته می‌شود.

 

امام جمعه مشهد با بیان نمونه‌هایی از هدایت امام زمان(ع) در انقلاب اسلامی، یادآور شد: برای نمونه استاد شهید مرحوم آیت‌الله مطهری فرمودند که شب شنبه با امام(ره) در پاریس تماس گرفته و به ایشان گفتم که شورای انقلاب به این نظریه رسیده و تصویب کرده‌اند که با توجه به بسته‌شدن فرودگاه‌ها و فعال‌شدن پدافند هوایی و احتمال زدن هواپیما، تشریف فرمایی شما به ایران در این شرایط مناسب نیست و لذا شما فعلاً به ایران نیایید، اما امام(ره) جواب دادند که امروز صبح جمعه بود و من به امام زمان(عج) متوسل شدم و پس از آن تصمیم گرفتم و روز یکشنبه به ایران خواهم آمد.

 

وی ادامه داد: این‌که امام(ره) متوسل به امام زمان(ع) شده‌اند، نه این است که امام زمان را دیده و ایشان دستور داده‌اند. امام زمان(ع) صاحب قدرت مطلقه الهی است، در فکر امام(ره) تصرف می‌کند و امام(ره) آنگونه که امام زمان(ع) می‌خواهد تصمیم می‌گیرند. حفاظت نیز با خود حضرت است، لذا ایشان تشریف آوردند و نقطه عطف در انقلاب رقم خورد و انقلاب در کم‌تر از ۱۰ روز به پیروزی رسید.

 

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: هم‌چنین در آن روزی از ساعت ۴ بعدازظهر حکومت نظامی اعلام شد و تصمیم آن‌ها این بود با هلی‌بورد از خیابان انقلاب –شاه‌رضای آن روز- به جنوب، همه تهران را با خاک یکسان کنند و امام(ره) و رگه‌های بالای انقلاب نابود شوند و انقلاب تمام شود. هنگامی که این موضوع را به امام(ره) خبر دادند، امام به اتاق رفتند. کسی نفهمید چه توسل و حالی پیدا کردند، اما هنگامی که بیرون آمدند گفتند به مردم بگویید بیرون بریزند و با این حرکت فردای آن روز انقلاب به پیروزی رسید.

 

وی گفت: شب بیست‌ویکم بهمن، مهم‌ترین سلاحی که مردم در دست داشتند چوب بود و شب بیست‌ودوم بهمن در مسجد‌ها مثل هیزم اسلحه روی هم ریخته بود. با هیچ محاسبه، تحلیل، بینش و پیش‌بینی این مسئله درست نمی‌شد؛ سر انگشت غیبی حضرت کار را به این‌جا رساند. 

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: در حرکت اخیری که آمریکا داشت و از مرداد ماه همه رسانه‌های غربی با همه قدرت و فعالیت کار می‌کردند و مردم را از تحریم آمریکا در ۱۳ آبان می‌ترساندند. حتی تحلیل‌هایی بود که به دلیل فشاری که مردم می‌بینند، ۱۳ آبان امسال تظاهرات ضد آمریکایی به تظاهرات ضد نظام تبدیل خواهد شد. هم‌چنین پیش‌بینی بسیاری از افراد اقتصادی این بود که قیمت دلار به ۳۰ هزار تومان می‌رسد. تا یک هفته قبل کسی از عقب‌نشینی و شکست آمریکا خبر نداشت و تنها مقام معظم رهبری در سخنرانی ۱۲ مهر در ورزشگاه آزادی تهران در مقابل ۱۰۰ هزار بسیجی فرمودند که آمریکا در جریان آخرین تحریم‌ها نیز شکست خواهد خورد و این شکست سیلی است که از ایران می‌خورد.

 

وی با بیان این‌که «عقب‌نشینی آمریکا از تحریم‌ها به عنوان شکست چیزی نیست که ما بگوییم، بلکه تحلیل‌گران آمریکایی این را می‌گویند»، تصریح کرد: سایت تحلیلی «رئال تریبون»که از مهم‌ترین سایت‌های خبری و تحلیلی آمریکا در مسائل سیاسی است، تحلیل کرده که با شکست تحریم‌های آمریکا ثابت شد که ما با ایران، نه در عرصه نظامی و نه در عرصه اقتصادی نمی‌توانیم بجنگیم. تنها راه ما مذاکره است و می‌توان به وسیله دو جریان تجدیدِ نظرطلب در آمریکا و ایران وارد عرصه مذاکرات شد، اما این جریانات به هیچ‌وجه در مسئله مذاکره نقشی ندارد و مؤثر نیستند، اما اگر بتوانیم رهبر ایران را در مسیر مذاکراه قرار دهیم، مذاکره ممکن است و این تنها راه مسئله روابط ما با ایران است و غیر از این ما برای همیشه نابود شده‌ایم.

 

علم‌الهدی در ادامه بیان تحلیل این سایت آمریکایی، افزود: این تحلیل در خصوص امکان قرارگرفتن رهبر ایران در مسیر مذاکره می‌گوید که ممکن نیست رهبری ایران در فضای مذاکره قرار گیرد، چراکه رهبری ایران در مدیریت فضای سیاسی در داخل و بیرون ایران بسیار هوشمندانه عمل کرده است و هدایت ایشان به سوی زمین بازی کار آسانی نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: دشمن در سایت تحلیلی خود می‌گوید رهبر ایران در داخل و بیرون هوشمندانه عمل کرده است و آمریکا را به عقب زده است؛ این هوشمندی رهبری معلول چیست؟ جز این‌که مورد تأیید خاص وجود اقدس بقیةالله است. جز این‌که آقا از پشت پرده دارد حمایت و پشتیبانی می‌کند و کلید کار را خودش به دست گرفته است و ما را به جایی می‌برد که قابل پیش‌بینی نیست.

 

امام جمعه مشهد عنوان کرد: مسئولان این ممکلت بیایند به عنوان یک مسلمان و شیعه و معتقد به امام زمان(ع) این حرف‌ها را باور کرده و اقتصاد مقاومتی را به صورت جدی اجرا کنند. بیایند به رهنمودهای رهبری عمل کنند. این رهبر ماست، این وجود اقدس امام زمان پس پرده ماست این واقعیت جامعه و کشور ما است. این‌ها باور کنند و گوش به حرف رهبری دهند.

 

وی اضافه کرد: یک کار در این ممکلت شد، ببینید چقدر مردم را امیدوار کرد. دو اخلال‌گر ارزی و مفسد اقتصادی را اعدام کردند، مردم امیدوار شدند و آرامش پیدا کردند. قوه قضائیه با یک قاطعیت به مردم امید داد و این امید بیش‌تر می‌شود اگر آن مدیرانی که زمینه این اخلال و افساد فی‌الارض را برای این مفسدان فراهم کردند را حداقل محاکمه کنند.

 

علم‌الهدی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند چرا دنبال آن‌هایی هستند که پول گرفتند. دنبال آن‌هایی بروید که پول دادند. آن‌ها چرا باید در امنیت به سر ببرند. اگر این پول گرفتن و اخلال اقتصادی فساد فی‌الارض است پول دادن هم اینگونه و آن‌ها هم باید محاکمه شوند.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها