کد خبر : 3098 ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت [ ۲:۰۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی تصویب شد

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی تصویب شد پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم. درجلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست دکتر روحانی؛ نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی تصویب شد نظام ملی پیشگیری […]

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی تصویب شد
پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم.

درجلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست دکتر روحانی؛

نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی تصویب شد


نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی در جلسه عصر دوشنبه شورای عالی فضای مجازی به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور به تصویب رسید.

براساس مصوبه مذکور، حوادثی که در حوزه عمومی به وقوع می‌پیوندد، توسط نیروی انتظامی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و حوادثی که در سازمان‌ها رخ می‌دهد از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رسیدگی خواهد شد.

همچنین در این مصوبه همه دستگاه‌ها موظف شدند که با حوادث فضای مجازی دستگاه مربوط به خود مقابله کنند و در این رابطه از امکانات بخش خصوصی استفاده نمایند.

طبق این مصوبه مسئولیت جمع‌آوری ادله دیجیتال در جرایم عمومی فضای مجازی به عهده نیروی انتظامی می‌باشد و مسئولیت جمع آوری ادله دیجیتال تخلفات اداری در سازمان‌ها به عهده سازمان حراست کل کشور خواهد بود.

در جلسه شورای عالی فضای مجازی همچنین وضعیت سطح سایبری کشور در مقایسه با کشورهای دیگر و راه‌های توسعه و افزایش قدرت سایبری کشور به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

امیدواریم خبر ” نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی تصویب شد” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها