کد خبر : 4393 ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۰:۳۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نماینده اصولگرا دولت را تهدید به افشاگری کرد/اخطار خودرویی آقای نماینده و پاسخ لاریجانی

یک نماینده اصولگرای عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد نسبت به توزیع فرم‌هایی از سوی معاونان پارلمانی دولت به‌منظور قانع کردن نمایندگان برای انصراف از سوال از رییس‌جمهوری، از افشای اسامی این افراد تا ظهر امروز خبر داد. آفتاب‌‌نیوز : احمد سالک در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد […]

یک نماینده اصولگرای عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد نسبت به توزیع فرم‌هایی از سوی معاونان پارلمانی دولت به‌منظور قانع کردن نمایندگان برای انصراف از سوال از رییس‌جمهوری، از افشای اسامی این افراد تا ظهر امروز خبر داد.

آفتاب‌‌نیوز :

احمد سالک در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی مجلس اعلام کرد: ۱۸۰ نفر از نمایندگان درباره وضعیت مالباختگان موسسات مالی و اعتباری از رییس‌جمهور سوال کردند که اعلام وصول نشده است.

وی افزود: با این حال شخصاً از اقدام معاونان پارلمانی وزارتخانه‌های مختلف که با توزیع فرم‌هایی می‌خواهند نمایندگان امضاءهای خود را از این طرح سوال از رییس‌جمهوری پس بگیرند، تعجب می‌کنم.

نماینده اصولگرای اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد: این دست اقدامات موجب شکسته شدن اقتدار مجلس می‌شود. ما تا امروز ظهر اسامی کسانی که این فرم‌ها را منتشر کردند، اعلام می‌کنیم.

چرا مجوز رانت خودرو را به عده خاصی می‌دهید

همچنین ایسنا نوشت:

در پی پیشنهاد محمد دهقان مبنی بر دریافت ۶۰ درصد از سود خالص ناشی از واردات خودرو به عنوان مالیات ویژه، مصطفی کواکبیان در اخطاری با استناد به اصل ۹۰ قانون اساسی خطاب به رئیس مجلس گفت: نماینده دولت می گوید قانون عطف به ماسبق نمی‌شود. اگر این طور است پس چرا مجوز رانت واردات خودرو را به عده ای خاص دادید؟

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: به نظر بنده به جای ۶۰ درصد باید ۱۰۰ درصد سود ناشی از واردات خودرو به عنوان مالیات ویژه از وارد کنندگان دریافت شود.

وی در پیشنهادی به هیئت رئیسه گفت: به کمیسیون اصل ۹۰ ماموریت دهید تا روند واردات خودرو در سال‌های گذشته را بررسی و افراد خاطی را محاکمه کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی هم گفت: اخطار شما به نماینده دولت بود ولی باید به رئیس جلسه اخطار می دادید. لاریجانی در عین حال گفت: رسیدگی می کنیم.

منبع: ایلنا

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها