کد خبر : 7531 ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت [ ۱۹:۴۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

هیأت دولت با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۹۷ موافقت کرد

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : هیأت دولت با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۹۷ موافقت کرد پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم. هیأت دولت با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۹۷ موافقت کرد هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست […]

از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبری داریم مبنی بر اینکه : هیأت دولت با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۹۷ موافقت کرد
پیشتر این خبر را برای شما درج میکنیم.

هیأت دولت با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۹۷ موافقت کرد


هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، با افزایش ۹٫۶ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۷ موافقت کرد.

دولت همچنین آیین‌نامه اجرایی مربوط به پرداخت کمک معیشت به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد را به تصویب رسانید.

به موجب این تصمیم، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۷ به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر معادل یک میلیارد ریال، مراکز استان ها ۷۷۰ میلیون ریال، سایر شهرها ۶۶۰ میلیون ریال، روستاها ۳۸۰ میلیون ریال و در شهرهای جدید معادل سقف تسهیلات مرکز همان استان و با نرخ ۴ درصد با مدت پرداخت ۲۰ ساله بدون رعایت الگوی مصرف و نوساز بودن مسکن تعیین شد.

 

تصویب آیین‌نامه اجرایی مربوط به پرداخت کمک معیشت به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد

هیأت وزیران در ادامه، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف کرد نسبت به برقراری کمک معیشت به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد براساس اولویت درصد جانبازی، شرایط سنی، بیماری صعب العلاج و معلولین دارای محدودیت جسمی حرکتی و ضایعات غیرجانبازی که با تأیید کمیسیون پزشکی قادر به کار نمی باشند، اقدام نماید.

 

لازم به ذکر است جانبازان و آزادگانی که دارای اموال قابل بهره برداری برای اشتغال و یا کسب درآمد باشند یا از صندوق های بیمه و بازنشستگی یا مستمری استفاده می کنند و یا جانبازان و آزادگان اناثی که از همسر خود نفقه دریافت می کنند، مشمول این آیین نامه نخواهند شد.

 

اختصاص اعتبار برای رفع کمبود منابع آبی و بازسازی قنوات در استان اصفهان

با تصویب دولت، مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای رفع کمبود منابع آبی و مرمت و بازسازی قنوات در شهرستان های شهرضا و دهاقان واقع در استان اصفهان (به ترتیب ۳۰ و ۲۰ میلیارد ریال) اختصاص یافت.

 

اتخاذ ساز و کار برای هزینه کرد بودجه ۹۷ در جهت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی

دولت در اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، اجاره هر گونه ساختمان جدید و خرید هرگونه تاسیسات جدید اداری و رفاهی، فرهنگی و ورزشی و نیز نوسازی تجهیزات و لوازم اداری را ممنوع کرد.

همچنین صدور مجوز هزینه‌های مصرفی و ملزومات اداری برای دستگاه‌ اجرایی حداکثر به میزان ۷۰ درصد عملکرد سال قبل، هزینه‌های سفرهای خارجی و ماموریت‌های داخلی به استثنای ماموریت‌های واحدهای نظارت در دستگاه‌ اجرایی حداکثر به میزان ۶۰ درصد عملکرد سال قبل، برگزاری هر گونه همایش، گردهمایی و نظایر آن حداکثر به میزان ۳۰ درصد عملکرد سال قبل و ممنوعیت چاپ نشریات غیر مرتبط با وظایف دستگاه اجرایی، از دیگر موارد مصوب هیأت وزیران بود.

 

موافقتنامه بین ایران و مغولستان در زمینه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری

در ادامه جلسه، صدور مجوز انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مغولستان به تصویب هیأت وزیران رسید.

امیدواریم خبر ” هیأت دولت با افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۹۷ موافقت کرد” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها